Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego warto skorzystać z udziału w medytacji prowadzonej? Terapeutyczny wpływ medytacji.

Obecnie prowadzone są badania w wielu wyższych uczelniach świata nad pozytywnymi, zdrowotnymi skutkami medytacji.
Wkrótce przytoczę moim drogim czytelnikom opisy takich badań oraz uzyskane wyniki.
Lada chwila ja sama będę prowadzić badania naukowe na ten temat, realizując pewien projekt, ale o tym wkrótceJ
Medytację wykorzystuje się jako coraz bardziej powszechną, skuteczną technikę redukcji stresu i jego skutków.
Jest to narzędzie odnowy ciała, umysłu, człowieczego ducha oraz narzędzie podnoszenia jakości życia.
Medytacja prowadzona ma miejsce wtedy gdy ja wykonuję ją dla ciebie. Ty siedzisz przy mnie fizycznie lub łączysz się ze mną przez komunikator skype.
Zaletą medytacji prowadzonej jest to, że od ciebie jako klienta niczego się nie wymaga, jedynie tego abyś w swobodny sposób podążał za moim głosem podczas wspólnej sesji.
Choć medytacja jako taka nie jest trudna, wiele osób ma na początku obawy czy będzie w stanie medytować.
Stan medytacji najogólniej mówiąc, jest stanem głębokiej relaksacji. Korzystając z faktu, że ja mam łatwość wchodzenia w stan medytacji, ty jako klient po prostu korzystasz z tego przyjmując moje sugestie. Dzięki temu uwalniasz całe napięcie z ciała, umysłu i swoich emocji. Dzięki temu rozprawiasz się z poczuciem skurczenia, lęku, dyskomfortu fizycznego i psychicznego.
Tak naprawdę, jeśli jesteś otwarty możesz wejść w głęboki, słodki stan wolności nawet już za pierwszym razem. Tak naprawdę zależy to od twojego przyzwolenia na odczucie wewnętrznego pokoju i wolności.
Medytacja prowadzona jest najłatwiejszym sposobem by zakosztować jej pozytywnego, terapeutycznego wpływu a tym samym poszerzyć swoją świadomość i percepcję.

Zapraszam na sesję medytacji prowadzonej.  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wołanie o miłość

Albo jest miłość albo jest wołanie o miłość, więcej opcji nie ma.

Odnaleźć smak życia

Czy i ty jesteś tym, co zapomniał jak smakuje życie? Czy i ty jesteś tym kto nie wierzy w siebie, nie docenia tego kim jest? Czy i Ty pozwoliłeś by twoja wrażliwość na otaczający świat, na jego piękno została uśpiona? Czy i Ty masz wrażenie, że zmagasz się z życiem? Czy i ty masz wrażenie, że masz w sobie chaos? Czy i Ty pozwolisz by życie przeciekało ci przez palce, zostawiając cię w poczuciu bezradności i niemocy? Czy może TY jesteś tym, który ma już dość męczenia się i narzekania na los; tym kto ma odwagę o siebie zawalczyć?

Daj sobie prawo do swobodnego wyrażania siebie

Pracując z ludźmi widzę wpływ tego co działo się w ich dzieciństwie i domu rodzinnym na obecne przejawianie się tych osób w życiu. Doprawdy nie jest istotne ile lat mają obecnie te osoby i jak poważne zajmują teraz stanowisko. Szczególnie silne są blokady swobodnego wyrażania się dziecka. Ludzie dorośli, często dojrzali funkcjonują przez całe swoje życie jak zahukane dzieci. Nawet jeśli taka osoba ma teraz godne warunki i normalne relacje, dalej boi się swobodnie przejawiać. Osoby te boją się mieć własne zdanie, własne pomysły. W skrajnych przypadkach boją się powiedzieć cokolwiek lub cokolwiek zrobić własnego pomysłu, lub nawet zrobić cokolwiek w ogóle. Niektóre osoby żyją w swego rodzaju paraliżu własnej osoby. Często widzę ludzi, którzy są tak napięci, że ledwo wytrzymują ze sobą, generując w głowie nieustanne strofowanie siebie i surowość podobną do tego co wyrażała ich matka lub ojciec. Dobra wiadomość jest taka, że jest wyjście z tego zaklętego kręgu blokad, aczko