Przejdź do głównej zawartości

Działaj jesienią

Powoli zbliża się jesień. Piękny czas, okazja do zadumy i refleksji nad sobą i swoim życiem, na odkrywanie życiowego piękna, subtelnych obszarów w nas, a także czas refleksji nad zmiennością i przemijaniem.
Jestem świadoma, że nie dla wszystkich miesiące jesienne są piękne. Dla wielu osób to trudny okres.
Jeśli masz skłonność do obniżonego nastroju jesienią, warto abyś zawczasu zaplanował i mądrze wykorzystał ten okres w kalendarzu.
Możesz wykorzystać jesień na mądre inwestycje w siebie. Możesz np. postanowić, że nauczysz się relaksacji, po to by mieć skuteczny sposób na gruntowną regenerację sił, swego świata mentalnego i swoich emocji.
Wypełnij te dni mądrym, a nawet wręcz taktycznym działaniem
Tak zainwestowane zasoby pomogą ci uruchomić swoją energię wtedy kiedy postanowisz wyprowadzić  swoje siły na realizację konkretnego celu.
Nie pozwól by czas przeciekał ci przez ręce. Nie pozostawiaj siebie na nizinach życia.
Jestem zdania, że właściwie prawie każda nasza skłonność jest po coś. Zastanów się, może i tak jest w twoim przypadku. Może fakt iż jesteś wrażliwy ma ci się do czegoś w życiu przydać. Może jest to potrzebne do twojej przyszłej pracy, może po to by zaistniała w tobie pewna przemiana. Nigdy nie polecam aby tłumić wrażliwość, podpowiadam aby nauczyć się mądrego jej traktowania i wykorzystania dla pożytku swojego i innych ludzi.

Razem jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Zapraszam. Pomogę rozjaśnić pole twojego postrzegania siebie samego i twojej percepcji świata.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wołanie o miłość

Albo jest miłość albo jest wołanie o miłość, więcej opcji nie ma.

Odnaleźć smak życia

Czy i ty jesteś tym, co zapomniał jak smakuje życie? Czy i ty jesteś tym kto nie wierzy w siebie, nie docenia tego kim jest? Czy i Ty pozwoliłeś by twoja wrażliwość na otaczający świat, na jego piękno została uśpiona? Czy i Ty masz wrażenie, że zmagasz się z życiem? Czy i ty masz wrażenie, że masz w sobie chaos? Czy i Ty pozwolisz by życie przeciekało ci przez palce, zostawiając cię w poczuciu bezradności i niemocy? Czy może TY jesteś tym, który ma już dość męczenia się i narzekania na los; tym kto ma odwagę o siebie zawalczyć?

Daj sobie prawo do swobodnego wyrażania siebie

Pracując z ludźmi widzę wpływ tego co działo się w ich dzieciństwie i domu rodzinnym na obecne przejawianie się tych osób w życiu. Doprawdy nie jest istotne ile lat mają obecnie te osoby i jak poważne zajmują teraz stanowisko. Szczególnie silne są blokady swobodnego wyrażania się dziecka. Ludzie dorośli, często dojrzali funkcjonują przez całe swoje życie jak zahukane dzieci. Nawet jeśli taka osoba ma teraz godne warunki i normalne relacje, dalej boi się swobodnie przejawiać. Osoby te boją się mieć własne zdanie, własne pomysły. W skrajnych przypadkach boją się powiedzieć cokolwiek lub cokolwiek zrobić własnego pomysłu, lub nawet zrobić cokolwiek w ogóle. Niektóre osoby żyją w swego rodzaju paraliżu własnej osoby. Często widzę ludzi, którzy są tak napięci, że ledwo wytrzymują ze sobą, generując w głowie nieustanne strofowanie siebie i surowość podobną do tego co wyrażała ich matka lub ojciec. Dobra wiadomość jest taka, że jest wyjście z tego zaklętego kręgu blokad, aczko